Dostane každé dieťa v škole podporu, akú potrebuje? Záznam diskusie o zavádzaní reformy podporných opatrení vo vzdelávaní

Vo februári 2024 sme uskutočnili diskusiu o reforme podporných opatrení. Ide o jednu z najdôležitejších reforiem v oblasti vzdelávania za ostatné roky. Vďaka systému podporných opatrení by všetci žiaci a žiačky mali v škole dostávať podporu, akú potrebujú, aby sa mohli plnohodnotne vzdelávať.

Je reforma nastavená dobre? Bude dosť peňazí na zabezpečenie špeciálnych pedagogičiek, pedagogických asistentov či školských psychológov? Podarilo sa nám vyhnúť chybám, na ktoré narazila reforma v Českej republike? A môže reforma skutočne prispieť k tomu, že sa bude deťom s rozmanitými potrebami lepšie dariť v škole aj v živote?

Pozvanie do diskusie prijali:

Lenka Felcmanová – predsedníčka a spoluzakladateľka Českej odbornej spoločnosti pre inkluzívne vzdelávanie, ktorá dnes funguje pod názvom SOFA (Society for All).

Zuzana Hronová – špeciálna pedagogička v základnej škole.

Viktor Križo – riaditeľ organizácie Inklucentrum – Centrum inkluzívneho vzdelávania.

Moderoval analytik CVA Michal Rehúš.

One thought on “Dostane každé dieťa v škole podporu, akú potrebuje? Záznam diskusie o zavádzaní reformy podporných opatrení vo vzdelávaní

Pridaj komentár